ÄNTLIGEN
                                                    NÄSTA AUKTION LÖRDAG  29  AUGUSTI  KL.12.00
                                     VAR RÄDDA OM ER OCH FÖLJ RÅDANDE REKOMMENDATIONER

loading...
loading...
VISNING FREDAG KL.1700-18.30 SAMT 1 TIMMA FÖRE AUKTION SÄLJES FRÅN DÖDSBO MFL:
Matsalsmöbel,Gustaviansk stil: Linneskåp,Sideboard,Matbord med 2 skivor och 8 Stolar. Klädskåp, Spegelbyrå, Kista och
Utdragssoffa i furu. Polerat  Pelarbord.  Karmtolar.  Spelbord i ek.  Pigtittare.  Soffbord med glasskiva.  Småbord.
Nattduksbord.  Två Munkstolar.  Utdragssäng,barn.  Byråar.  Tre fällbara Barstolar. Pluggade Stolar.
Konst i olja, litografi, akvarell  och tryck bl.a Bengt Böckman, Nils Severin, Eva Holmberg-Jacobsson, Hildegard Falk, Gunnar Persson, Per Cronqvist, F P Nicol, Hardy Strid, Ove Persson, Rita Hedelin, Inger Kihlman.
Taklampor.  Väggur bl.a Guldpendyl, Amerikaur och Junghans.  Äkta Matta.   Linne och Dukar.  Smocking,2 delar.
Matserviser (ej kompl.) bl.a  GBG och Egersund.  Iittala Solarisskålar,20 delar.  Kaffeserviser.  Karaff med 20 glas.
Snapsglas, Iittala. Bonbonier.  Figurer.  Orrefors- och Kosta/Bodakålar.  Ljusstakar. Skultuna.
Sättugnsplatta. Vagnslyktor.  Akvarium.  Mobil klimatanläggning.  Robotdammsugare.  Cykelvagn för barn.
Häcksax.  Skrivare,HP officejet pro 8500.  Äldre Hushållsassistent,Electrolux.  Barnbilstol.  Skidor.  Amerikakoffertar.
Koppar- och Allmogeartiklar  samt kuriosa.
KOMMANDE   AUKTION  ?????
KONTANT  BETALNING  och  SWISH,  EJ KORT.