NÄSTA AUKTION LÖRDAG 29 FEBRUARI KL.12.00

loading...
loading...
VISNING FREDAG KL.1700-18.30 SAMT 1 TIMMA FÖRE AUKTION SÄLJES FRÅN DÖDSBO MFL:
Matsalsmöbel,Gustaviansk stil: Linneskåp,Sideboard,Matbord med 2 skivor och 8 Stolar.FURU: Skrivbord med svarvade ben, Klädskåp, Spegelbyrå, Utdragssäng, Kista. Polerade Pelarbord. Kurbitzmålat Sybord.  Karmtolar. Spelbord i ek. Tallrikshylla. Pigtittare. Soffbord med glasskiva. Ovalt Soffbord med klaffar. Småbord.  Vitt Väggskåp med glasdörrar.
Toalettbord,60-tals. Nattduksbord. Två Munkstolar. Utdragssäng,barn. Byråar. Tre fällbara Barstolar. Satsbord.
Konst i olja, litografi, akvarell  och tryck bl.a Nils Severin, Eva Holmberg-Jacobsson, Hildegard Falk, Gunnar Persson,
Per Cronqvist, F P Nicol, Hardy Strid, Ove Persson, Rita Hedelin,
Taklampor.   Stålampor.  Väggur bl.a Junghans.  Äkta Matta.   Gitarr . Linne och Dukar.
Matservis, 49 delar. Iittala Solarisskålar,20 delar. Kaffeserviser.
Figurer bl.a Uggla Lisa Larsson. Lökbricka,Rörstrands Picknick.  Tre Ryska Björnar.  Glasservis, 38 delar. Bonbonjär.
Sex+ 8 Dessertglas. Vaser, Orrefors.  Fat+ 12 Assietter,Kosta/Boda, G Wärff, Party.
Sättugnsplatta. Treväxl.Monarkcykel med 3 hjul. Akvarium. Tv,Philips. Mobil klimatanläggning. Rotordammsugare. Högtryckstvätt, Kärcher. Golfklubbor bl.a barn. Gevärsväska. Cykelvagn för barn.  Skrivare,HP officejet pro 8500.
Äldre Hushållsassistent,Electrolux. Skidor. Amerikakoffert .Hockeyspel samt kuriosa.
KOMMANDE   AUKTION  LÖRDAG 28 MARS  KL.12.00
KONTANT  BETALNING  och  SWISH,  EJ KORT.